Команда
Микола Капацина
Засновник та девелопер
Анастасія Капацина
Бренд-директор
Наша мета
Ми хочемо, щоб Миколаїв був сучасним, естетичним містом, яке пропагує творчий стиль життя. А тому, відкриття простору має за мету стати фундаментальним місцем реалізації новаторських рішень та проєктів, спрямованих на розвиток міста та громади.
https://8prichal.ua/wp-content/uploads/2020/09/ic-star.svg
Наша місія
Через культурні та соціальні проєкти стимулювати системні зміни й формувати спільноту людей, котрі підсилять суспільно важливі ініціативи та започаткують новий виток у розвитку культури Миколаєва.
А тепер трохи історії
Миколаїв – місто на воді, тож і річковий вокзал це звична споруда в місті. За часи існування річкового порту місце налічувало сім пасажирських причалів, кожен з яких виконував свою відповідальну транспортну місію. В період навігації щорічно проходили десятки тисяч людей. Та у всьому цьому різноманітті не вистачало простору для душі, для себе. Так і з’явилася назва *8 ПРИЧАЛ – естетичне, творче та гастрономічне місце для жителів Миколаєва.

Сьогодні *8 ПРИЧАЛ – відкритий громадський простір, де зосереджене суспільне та творче життя Миколаєва. Локація пропагує творчий стиль життя, де проходять концерти, громадські та державні святкування, виставки сучасного мистецтва, відкриті кінопокази, лекції, фестивалі та артпроєкти. Місту не вистачало подібних локацій із сучасною архітектурою, де можна було б знайти спілкування за інтересами, щоб було інклюзивним та безпечним. 

Ще з кінця 1960-х років тут функціонував річковий порт, а до того і штурманське училище, і Спаське адміралтейство, а оновлена чотириповерхова будівля, що була вписана у схил, була побудована в 1980 році й тут вирувало життя. Звідси здійснювалися рейси теплоходів на приміські дачі, а «Ракети», швидкісні пасажирські судна на підводних крилах, ходили в Херсон і вгору по Південному Бугу. Та у 90-х річкові пасажирські перевезення стали швидко згортатися, скорочувалися з кожним роком, і тоді власник річкового вокзалу, акціонерна судноплавна компанія «Укррічфлот», прийняла рішення здавати в оренду приміщення. Досить довго тут існував ресторан, пізніше з іншого боку будівлі вокзалу відкрився більярдний клуб та кав’ярні, які існували недовго.

На початку 2010-х років територія стала занедбаною, засміченою та навіть небезпечною через відсутність освітлення. Величезні вітринні вікна вокзалу було закладено цеглою, сходи на спуску до води потріскалися та облупилися, металева огорожа зникла. У 2017 році тут почало відроджуватись життя – будівля була продана на відкритому аукціоні й з’явилася команда, яка вирішила відроджувати територію біля води. Протягом 2018 року було повністю реконструйовано набережну, встановлено освітлення, відбудовано пішохідну зону та територію відпочинку. 

Ідейним натхненником та фундатором всіх цих процесів став Микола Капацина. Ця місцина за часи існування річкового порту налічувала сім пасажирських причалів, кожен з яких виконував свою відповідальну транспортну місію. Однак не вистачало простору для душі, для себе. А тут все до цього сприяло: берег річки, зелена зона, велика набережна та найкращі заходи сонця в місті. Саме цю ідею засновник й поклав в основу філософії проєкту – надати людині можливість отримати нові враження, не залишаючи Миколаїв. Так і з’явилася назва *8 ПРИЧАЛ – естетичне, творче та гастрономічне місце для жителів Миколаєва. Оскільки восьмого причалу ніколи не існувало, то до назви було додано символ астеріск (або іншими словами символ «зірочка»), тобто умовне позначення об’єкту.

Наші партнери