Новини
Відкриття виставки «CONNECT» – 136 митців з 8 країн
13.04.2021
В рамках фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv ART Week презентували виставку CONNECT в артцентр на *8 ПРИЧАЛі. Через карантинні обмеження захід пройшов без відвідувачів.

Фестиваль мав відбутися восени 2020 року, проте його перенести на 2021 рік. «Попри карантинні обмеження та хвороби, ми все ж таки маємо не забувати про життя. Про любов, про людські стосунки та світ, в якому знаходимося.

Завдяки сублімації художніх думок у твори, ми можемо якісно обмінюватись думками, ділитися своїми переживаннями й передати своє творче натхнення один одному», - вважає Микола Капацина, засновник артпростору *8 ПРИЧАЛ.

«Ідея проєкту виникла ще на початку 2020 року, до того, як стартувала епідемія у всьому світі, до того, як вона дісталась України. Ми дуже сподівалися, що саме четвертий фестиваль актуального мистецтва в Миколаєві відбудеться в жовтні 2020 року. У нас вже почався творчий етап фестивалю, але ми були вимушені його перенести, вважаючи, що у квітні вже все буде добре. Але маємо, що маємо. На жаль, зараз відвідувачі не зможуть подивитись виставку. Сподіваємось, що в травні ситуація зміниться», – каже Дмитро Ларченко, куратор виставки.

На open call головної виставки надійшла 161 заявка від 136 учасників з 34 міст України, Північної Македонії, Китаю, Німеччини, Великобританії, Польщі, Італії та Росії. «Все було розплановано, але стався локдаун. Ми все перенесли. Ідея також трохи змінилась - ми більше сконцентрувались на тому, як для митців пройшов цей рік. Насправді більшість робіт дуже актуальні. У нас була 161 заявка. Як для регіонального фестивалю це дуже круто», – зазначає Дар’я Фрич-Алчіна, співорганізаторка фестивалю.

На виставку відібрано роботи 52 авторів у різних жанрах: фотографія, графіка та живопис, колаж, анімація, відеоарт, перформанс, скульптура, інсталяція та VR. Більшість з них створені під час карантину та рефлексують на тему людських зв’язків під час дистанціювання та самоізоляції вдома. Не випадково першочергова ідея художньої виставки також трансформувалася в умовах пандемічної реальності. Тема CONNECT («зв'язок») спочатку охоплювала трансформацію людської комунікації в умовах стрімкої урбанізації та диджиталізації практично кожного аспекту життя. Пандемія змусила організаторів змістити акцент на сприйняття соціального дистанціювання і втрату звичних способів зв'язку як між людьми, так і між цілими країнами.

Виставка триватиме до 16 травня. Організатори сподіваються на вихід Миколаєва з червоною карантинної зони та відповідне послаблення обмежень на проведення масових заходів. В цьому випадку роботи авторів будуть доступні для живого перегляду. А поки їх можна переглянути в онлайн на сайті.

Фестиваль актуального мистецтва Mykolaiv ART Week проводить Платформа MY ART у партнерстві з Агенцією розвитку Миколаєва та артпростором *8 ПРИЧАЛ за підтримки США в Україні.