Новини
LINOLEUM-2021: анімацийні фільми повертаються
07.10.2021
В Миколаєві покажуть кращі анімаційні фільми з цьогорічної міжнародної та національної конкурсної програм фестивалю LINOLEUM. Показ короткометражок проходить в рамках Фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv ART Week: CHANGE на різних локаціях міста.

Миколаїв є першим містом, куди завітає анімаційний тур Україною від LINOLEUM. Далі фестиваль прямує в Одесу, Запоріжжя, Харків та Дніпро. До шорт-листа ексклюзивної програми увійшли анімаційні стрічки з Великої Британії, Канади, Франції, Тайваню, Данії, Японії та України.

ЩО Ж ЧЕКАЄ НА ГЛЯДАЧІВ?

9 жовтня, субота
Локація: Громадський простір *8 ПРИЧАЛ

  • 16:00 – Освітня лекція на тему «3D-анімація» від кураторки курсу Animation онлайн інституту Projector Оксани Дьоміної

Оксана Дьоміна
– аніматорка персонажів у 2D і 3D, супервайзерка анімації, сторібордистка, художниця позингів анімації. Кураторка Professium з анімації. Senior animator в Postmodern Digital.

9 жовтня, субота
Локація: сходи Флотського бульвару

  • 19:00 – Показ обраних фільмів міжнародної програми LINOLEUM 2021

Глядачі побачать переможця цьогорічного фестивалю, французький анімаційний фільм «ТРОНА ПІННАКЛС». Він розповідає історію дівчинки Ґабріель, яка застрягла в Долині Смерті між двох батьків, які більше не розмовляють одне з одним.

Також серед тріумфаторів LINOLEUM ви побачите «НІЧНИЙ АВТОБУС». Член журі міжнародного конкурсу Фабіан Дрірхост похвалив цей фільм за «Щільний наратив, захоплюючу атмосферу та мужність у використанні жанрових рамок». Загалом куратори програми відібрали 8 найбільш несподіваних та цікавих стрічок з 45 фільмів, що цього року боролися за головний приз міжнародного фестивалю LINOLEUM (Трейлер).

10 жовтня, неділя
Локація: Громадський простір *8 ПРИЧАЛ

  • 16:00 – Освітня лекція на тему «Анімація, з чого почати та як втілити свої мрії» від куратора напрямку Visual Arts онлайн інституту Projector Олега Маламужа

Лекція буде присвячена специфіці роботи у сфері Visual Art. Олег Маламуж – аніматор, режисер (серед проєктів Олега є касовий хіт «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» та анімаційний фільм «Мавка. Лісова пісня») з понад 24-річним досвідом.

Олег наразі є деканом факультету Visual Arts та завкафедри анімаційного напрямку в Projector. На лекції він розкаже з чого почати в анімації та як втілити свої мрії, а також проведе воркшоп зі швидкого малюнку для всіх охочих.

  • 17:30 – Воркшоп «Швидкий малюнок» для всіх бажаючих (з собою мати блокноти, олівці/ручки) від Олега Маламуж
  • 19:00 – Показ української програми фестивалю LINOLEUM 2021

Ви почуєте розповідь андроїда, що за домашнього улюбленця взяв собі людину. Побачите новий погляд на еволюцію та трагікомічний епізод з життя супермена, злетите в космос та опуститеся на самісіньке дно. Різні за жанром та темами, всі фільми говорять про однаково важливі питання, що хвилюють сучасних українців.

Цього року у фестивалі взяли участь 10 надзвичайно сильних робіт. Фільм «ГЛИБОКА ВОДА» вже став номінантом престижного фестивалю Animafest Zagreb та отримав спецвідзнаку журі LINOLEUM за «Розширення горизонтів української анімації», а «НЕПОТРІБНІ РЕЧІ» та «ТИГР БЛУКАЄ ПОРУЧ» отримали визнання на фестивалі у Лос-Анджелесі (Трейлер).


Усі заходи відбудуться за підтримки Державного агентства України з питань кіно та онлайн інституту Projector. Посилання на подію в Facebook тут


Довідка.

Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM – найбільший міжнародний анімаційний фестиваль в Україні, який існує з 2014 року. Щороку LINOLEUM пропонує учасникам та відвідувачам переглянути найкращу національну та світову анімацію, відвідати спеціальну освітню програму та взяти участь у воркшопах визнаних і відомих представників анімаційної індустрії країни та світу. Головна мета фестивалю – просування незалежної анімації в Україні.