Місто як культурний феномен 2.0
Що відбувається:
Форум
Коли:
18.10 - 19.10.2019
Організатори:

Німецько-українська платформа – Kyiv Dialogue ukrainisch

У Миколаєві пройшов всеукраїнський Форум «Місто як культурний феномен 2.0», який зібрав 37 учасників з малих міст Миколаївської та Харківської областей.

Форум став майданчиком для обміну досвідом, успішними практиками та проєктними ідеями у сфері розвитку міських просторів, креативних індустрій, урбаністики та мистецтва. 1 незвична локація, 3 практичних воркшопи, 10 презентацій успішних практик Миколаївщини та Харківщини, 11 команд та необмежена кількість натхнення за участі німецьких та українських експертів.

Команди малих міст представили свої ініціативи, що наразі перебувають на етапі реалізації, як то: перетворення парку Левада на арт-майданчик «Є_СВОЄ» у Казанці, створення медіа-центру NOVA у Галицинівській ОТГ, Культурний хаб «КОМОРА» у м. Первомайський та інші, що стали переможцями конкурсу міні-грантів від проєкту Київський Діалог.

Також разом з ідейним натхненником розвитку *8 ПРИЧАЛу Миколою Капациною проговорили про подальший розвиток локації як культурного центру, що вже є однією з популярних точок тяжіння у Миколаєві.

Архітекторка та урбаністка Анна Помазанна, що наразі працює у Берліні, представила 9 успішних практик німецької столиці, що реалізовані локальними ініціативами як за підтримки влади, так і власними коштами учасників, яке викликало жваву дискусію щодо можливостей використання схожих механізмів в Україні.

Учасники також на практиці досліджували Миколаїв – у супроводі професійних істориків та краєзнавців пройшли центром міста та з різних боків поглянули на нього: «історичний Миколаїв», «Миколаїв культурний» та «Миколаїв як місто для комфортного життя». А далі в змішаних групах розробляли швидкі кроки для розвитку міста, стратегічне бачення ідентичності миколаївців, потенціал розвитку міського туризму та шляхи перетворення Миколаєва на культурний центр регіону.

Захід відбувся в рамках проєкту «Об’єднана мережа міст у восьми регіонах України задля підтримки місцевих реформ», який реалізується Київським Діалогом за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Форум став частиною програми Днів сучасного мистецтва у Миколаєві, що реалізується за підтримки Українського культурного Фонду.

***
«Київський Діалог» – це незалежна німецько-українська платформа для посилення діалогу між Україною та Німеччиною, що була заснована у 2005 р. «Київський Діалог» об’єднує мультиплікаторів із громадянського суспільства, політики, медіа та економіки з обох країн. Метою його є сприяння сталій демократизації країни шляхом зміцнення сил, орієнтованих на реформи в Україні, розвиток та покращення місцевих демократичних структур у восьми регіонах.

Що відбувається:
Форум
Коли:
18.10 - 19.10.2019
Організатори:

Німецько-українська платформа – Kyiv Dialogue ukrainisch