Життя-біль: виставка-перформанс «AGE»
Що відбувається:
Виставка
Коли:
04.10 - 05.10.2019
Організатори:

Платформа MY ART

В Миколаєві яскраво відкрили колективну виставку-перформанс «AGE» від команди культурних менеджерів Платформи MY ART. Майже 400 миколаївців та гостей міста поринули у світ дорослішання та старіння людини, яка в сучасних реаліях вимушена боротися із насиллям.

Учасниками проєкту стали 17 авторів з 7 міст України: Марія Леонова (Київ), Юлія Данилевська (Херсон), Марго Резник (Київ), Роксолана Угринюк (Львів), Анья Кисла (Херсон), Юлія Поручник (Миколаїв), Марина Цесаренко (Одеса), Джейана Морозенко (Миколаїв), Мария Рахимова (Київ), Ігор Дудник (Кривий Ріг), Анна Бартосік (Київ), арт-дует BRATY (Київ / Миколаїв), Катерина Пташка (Харків), Макс Афанасьєв (Херсон), Олександра Борсук (Миколаїв), Gora LI (Ігор Лесенко) (Київ), Віталій Мошкін (Київ / Миколаїв). Дев’ять із митців – з міста Миколаєва.

Міксуючи жанри, фотографи, скульптори й художники відобразили та переосмислили саме поняття «віку»: окремі етапи у житті кожної людини, та перехід з одного до іншого, який не завжди є безболісним та безтурботним.

Автори та організатори виставки акцентували увагу на тому, що усіх людей, незважаючи на вік, стать, гендер та соціальний статус об’єднує одна проблема – насилля. Людина стикається з ним усе життя – з народження й до самої смерті, і відношення до цього процесу апріорі у кожного різне. Іронія, насмішка або навіть презирство – лише захисна реакція, яку художники відобразили у своїх роботах. І дійсно, найруйнівніші та найболючіші почуття більше за все підштовхують людину до самовираження.

І хоча у кожного митця своє бачення «болісного» процесу дорослішання, нерідко у їх ідеях можна побачити єдину рису – вони описують біль, не описуючи її напряму та «в лоб». Будь то «розкрита грудна клітина» у руках тендітної Марго Резник, чи таємнича скульптура Ганни Бартосік, яка закликає глядача «помовчати» та трохи «послухати».

Не дивлячись на доволі складний для недосвідченого миколаївського глядача формат, виставка у перший же день зібрала близько чотириста відвідувачів в стінах *8 ПРИЧАЛу, і інтерес не вщухає й досі.

Що відбувається:
Виставка
Коли:
04.10 - 05.10.2019
Організатори:

Платформа MY ART